Wiosna to idealny czas, aby eksperymentować z modą i sięgać po rzeczy, których się dotychczas nie nosiło. To właśnie teraz warto wypróbować między innymi bezrękawniki damskie, które są bardzo na czasie. Jak je nosić? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Modne bezrękawniki damskie

Bezrękawniki są teraz bardzo trendy. Popularne są zarówno te modele, które wykonane są z dzianiny, jak również bezrękawniki szyte tak, jak marynarka, tylko pozbawione rękawów. Obydwie wersje świetnie nadają się do tworzenia ciekawych stylizacji. Bezrękawnik z dzianiny jest bardziej codzienny, a bezrękawnik przypominający marynarkę będzie idealny do pracy, nawet wtedy, gdy obowiązują w niej zasady dress code. Jednym słowem to rzecz bardzo elegancka, stylowa, która dodaje powagi.

Jak nosić bezrękawniki z dzianiny?

W jaki sposób stylizować bezrękawniki dzianinowe? Można nosić je na gołe ciało, wtedy po prostu zastępują bluzkę. Świetnie wyglądają zestawione z krótkimi spódnicami lub szortami, a także jeansami. To typowo wiosenne oraz letnie stylizacje. Można też założyć pod spód koszulę. Idealnie prezentować będzie się koszula z delikatnego jedwabiu lub lnu, na przykład biała. Wtedy bezrękawnik zastępuje sweter, jednak ze względu na to, że nie posiada rękawów, odzież pod spodem można bardziej wyeksponować.

Bezrękawnik jak marynarka

Klasyczne bezrękawniki kamizelki, które przypominają marynarkę, można nosić również na gołe ciało, zestawiając je na przykład z jeansami lub spodniami palazzo. Wtedy tworzy się wyjątkowo elegancki zestaw, który sprawdzi się nawet na przyjęcie ślubne czy komunijne. Trzeba tylko wybrać bezrękawnik z dobrych jakościowo tkanin. Można też nosić go na koszulkę lub sukienkę, wtedy nie zapina się guzików. Ciekawym wyborem będzie również bezrękawnik, który w talii posiada pasek.