Czy zdawałaś sobie sprawę z tego, że dobrze wyprofilowana i właściwie skonstruowana kurtka jest w stanie cię wyszczuplić? A nie mówimy tu wyłącznie o długich czarnych i dość nudnych płaszczach. Nawet zimowa odzież wierzchnia potrafi wykazać się sprytnym działaniem wyszczuplającym. To dzięki niej zdołasz poprawić proporcje swojej sylwetki. Zakryjesz to i owo, by nie odkrywać przed innymi swoich największych mankamentów, będących jednocześnie twoimi największymi kompleksami. Istnieją przecież znakomite kurtki zimowe damskie plus size, kierowane do kobiet takich jak ty! To dzięki nim niezależnie od panującej pory roku zawsze będziesz prezentować się znakomicie i zawsze będziesz czuć się atrakcyjnie.

A jednak te typowe i klasyczne kurtki zimowe zazwyczaj destrukcyjnie wpływają na wygląd sylwetki. Potrafią pogrubiać. Nawet wyjątkowo smukłe i zgrabne panie nieraz wyglądają w nich jak puchate kulki. Te kurtki dodają kilogramów. Sylwetka zawsze wygląda w nich na masywną i ciężką. Aby więc nadać sobie lekkości, powinnaś przede wszystkim unikać krojów charakteryzujących się dużą objętością. Nie dla ciebie są te mocno puchate kurtki, które wyglądają tak, jak gdyby były stworzone z olbrzymiej ilości materiału wypełnionego gąbkami. Zamiast wybierać te dość bezkształtne modele, postaw na coś dopasowanego do ciała. Nawet kurtki zimowe mogą być taliowane, odcinane pod biustem czy delikatnie rozkloszowane u dołu. To właśnie te modele świetnie tworzą kobiece kształty. Rzeźbią wąską talię, a za to podkreślają szersze biodra i pełny biust.

Kurtki zimowe damskie plus size muszą mieć też właściwy dla siebie kolor. A z tego najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę. Skoro chcesz się wyszczuplić, musisz unikać przesadnie jasnej kolorystyki, czyli przede wszystkim kurtek wykonanych z białego bądź cielistego materiału. Pójdź raczej w tę drugą stronę. Wybieraj odzież ciemniejszą – czarną, brązową lub granatową. Później będziesz mogła ożywić i rozjaśnić stylizację z pomocą dodatków o zupełnie innej kolorystyce.

Sprawdź: