Kurtka ramoneska wykonana z naturalnej lub z ekologicznej skóry to klasyka kobiecej mody. Taką kurtkę łączyć można z różnym stylami i zakładać właściwie przez cały rok. Komu pasuje ramoneska i jak ją nosić?

Po czym poznać ramoneskę?

Nie każda skórzana kurtka to ramoneska! Taki element stroju musi posiadać kilka wyróżniających go cech. Ramoneski są przede wszystkim wyposażone w skośny, metalowy zamek błyskawiczny. Ten element został dodany w klasycznej ramonesce, aby zapewnić dodatkową ochronę przed wiatrem i żeby skórzana kurtka nie marszczyła się na brzuchu w czasie siedzenia. Klasyczne ramoneski posiadają również pas z klamrą, który pozwala ciasno zapiąć je tuż przy ciele. Jest to także jeden z ważnych elementów ozdobnych w kurtce.

Komu pasuje ramoneska?

Ramoneska na stałe zapisała się w świecie mody i stała się jednym z klasycznych ubrań, które nosi się w każdym sezonie. Taka kurtka pasuje właściwie kobietom w każdym wieku, a szczególnie dobrze będą się w niej prezentowały panie obdarzone figurą gruszki. Szczupłe kobiety powinny wybrać krótkie i obcisłe ramoneski, które nie będą odstawały od ciała. Panie obdarzone pełniejszymi kształtami mogą natomiast wybrać dłuższe kurtki sięgające bioder, aby ukryć niedoskonałości sylwetki.

Jaką ramoneskę wybrać?

Sklep odzieżowy Brendi.pl oferuje szeroki wybór różnorodnych ramonesek, które łączyć można z różnymi stylami. Klasyczna kurtka ramoneska z czarnej skóry sprawdzi się nie tylko w stylizacjach o rockowym charakterze. Takie kurtki można łączyć z kolorowymi bluzkami i ze spodniami, a także z sukienkami. Podszyte ramoneski doskonale sprawdzą się zimą. Kolorowe kurtki pozwolą natomiast wyróżnić się z tłumu.